info  / umění /// art  /  kutilství /// DIY  /  design

 VÝSTAVA „COLOURS OF CHARITY – THE SOUND OF MUSIC.“březen 2023

Štěpánka Koutná se účastnila 4. ročníku charitativní prodejní výstavy s cílem podpořit Lékaře bez hranic na jejich misích v Jemenu, tentokrát s názvem „COLOURS OF CHARITY – THE SOUND OF MUSIC.“

Výstava byla složená z uměleckých děl vytvořených studenty z pražských mezinárodních škol a profesionálními umělci. 

Vytavené díla Štěpánky byly Fashion music I. a Fashion music II.

Více informací o akci:
www.amal-fond.com


///

“COLOURS OF CHARITY - THE SOUND OF MUSIC” EXHIBITION

March 2023

Štěpánka Koutná participated in the exhibition “COLOURS OF CHARITY - THE SOUND OF MUSIC” that shows art pieces made by students from Prague international schools and professional artists.

All art pieces were for sale and the final amount supported organisation Doctors Without Borders and it's mission in Yemen.

Fashion music I. and Fashion music II. were two art pieces that Štěpánka donated to the exhibition. 

For more information, please follow www.amal-fond.com.


 REGULAČNÍ STANICEzáří 2022

Na podzim roku 2022 vytvořila Štěpánka Koutná návrh pro regulační stanici, který byl následně realizován s uměleckou skupinou Modřanen schule. Pokochat se můžete na autobusové zastávky Tylova čtvrť na Praze 12.

///

CONTROL STATION

September 2022

During the fall 2022, Štěpánka Koutná created a creative proposal for the technical control station. The painting was realized together with art groub Modřanen Schule. The control station is located next to bus stop Tylova čtvrť, Prague 12.
 

 POZVÁNKA NA VERNISÁŽ VÝSTAVY „ZVÍŘÁTKA V DOMEČKU ANEB KABINET KURIOZIT“květen 2022

Ráda bych Vás jménem Modřanen schule pozvala na vernišáž výstavy Zvířátka v domečku aneb Kabinet kuriozit. Akce se koná v rámci Žižkovských mezidvorků a máte se na co těšit, Modřanen schule a já se těším na Vás! Koupí uměleckých děl podpoříte organizaci Tosara, která se zabývá vzděláváním dětí v sociálně nepříznivých podmínkách.

 INDIVIDUÁLNĚ ZUSAMMENduben 2022
kombinovaná technika

Výstava obrazů umělecké skupiny Modřanen Schule, které je Štěpánka Koutná součástí.

Umělci a umělkyně ze skupiny Modřanen Schule „individuálně“ vytvořili umělecká díla, která společně „zusammen“ vystaví v prvním patře kavárny mamacoffee od 22. 4. do 1. 6. 2022.

Výstava je prodejní. Koupí uměleckých děl podpoříte neziskovou organizaci Tosara, která se zabývá vzděláváním dětí v sociálně nepříznivých podmínkách.///

INDIVIDUALLY ZUSAMMEN

april 2022
Mixed art technique

Exhibition of paintings and pictures by art group Modřanen Schule. Štěpánka Koutná is a member of this group.

Artists from art group Modřanen Schule “individually” created art pieces and exhibited them “zusammen” on the first floor at café mamacoffee from April 22 to June 6 2022.

All art pieces are for sale. All amount from sale will be donated to non profit organisation Tosara that supports kids from difficult social conditions.

 HOLUBICE PRO UKRAJINU - BROŽE2022
Iniciativa na podporu Ukrajiny a jejich statečných obránců.

Projekt vznikl jako reakce na ruskou invazi na Ukrajině. První holubice míru vznikly v rámci projektu umělecké skupiny Modřanen Schule, která je následně umístila do veřejného prostoru.

Poté se Holubice pro Ukrajinu začaly objevovat na brožích pro vyjádření osobního postoje. V současnosti jsou brože vytvářeny ručně dobrovolníky z řad designéru a výtvarníků nejen z umělecké skupiny Modřanen Schule a studia Yellow Shapes. Nemalou část našich dobrovolníků tvoří Ukrajinky, které utekly do Čech před ruskou agresí. Díky ruční výrobě je každá brož nezaměnitelným originálem!

Vzhledem k velkému zájmu o holubice a zapojení dobrovolníků z řad distributorů se do světa rozlétly již tisíce Holubic pro Ukrajinu.


Cena a platby:
Minimální cena Holubice pro Ukrajinu je 50 Kč, ale v dobročinnosti se meze nekladou. Je možné platit hotově či přes QR kód přímo na účet Ukrajinské ambasády. Peníze vybrané hotově budou zaslány rovněž na tento účet.

Možnost nákupu je i poštou při nákupu 10 a více kusů.

Prodejní místa:
Mamacoffee Vodičkova, CVRK: Milady Horákové, Orionka, pasáž u Stýblu, Literární kavárna Týnská, Coffee cube u Kotvy, Pepes barbershop, Řepánek v domečku, Jemný bistro, Periferie bistro, Na břehu Rhony Komunardů, kavárna a bezobalový obchůdek Rovnováha v Čelákovicích.

Díky našim partnerům... vážíme si jejich pomoci s distribucí.


Rádi bychom do projektu zapojili další dobrovolníky. Neváhejte nás kontaktovat, oceníme jakoukoliv pomoc!

e-mail : holubice@yshapes.cz
fb: @holubiceproukrajinu


Sláva Ukrajině! Slava Ukraini!

#HolubiceProUkrajinu #DovesForUkraine


///

DOVES FOR UKRAINE - BROOCHES

March 2022

This project naturally arose after members of Modřanen Schule created yellow and blue paper doves as a symbol of peace and placed them in public areas. Štěpánka together with other members made brooches from felt so everybody can show and express their support to Ukraine.

Each brooch is hand-made and there are already thousands of doves around us! Thanks to all volunteers who made any number of brooches or help with the distribution!

The minimal donation is 50 Kč. Money can be collected at distribution places (cafés, shops, graphic design studio Yellow Shapes, …) or sent directly to bank account of Ukrainian embassy.

If you are interested to be part of this project (either as producer or distributor, please let me know!

Glory to Ukraine! Slava Ukraini!

#HolubiceProUkrajinu #DovesForUkraine

Materiály ke stažení:


Štěpánka Koutná   2020  /  Prague, Czech republic