info  / umění /// art  /  kutilství /// DIY  /  design

 HOLUBICE PRO UKRAJINU - BROŽE2022
Iniciativa na podporu Ukrajiny a jejich statečných obránců.

Projekt vznikl jako reakce na ruskou invazi na Ukrajině. První holubice míru vznikly v rámci projektu umělecké skupiny Modřanen Schule, která je následně umístila do veřejného prostoru.

Poté se Holubice pro Ukrajinu začaly objevovat na brožích pro vyjádření osobního postoje. V současnosti jsou brože vytvářeny ručně dobrovolníky z řad designéru a výtvarníků nejen z umělecké skupiny Modřanen Schule a studia Yellow Shapes. Nemalou část našich dobrovolníků tvoří Ukrajinky, které utekly do Čech před ruskou agresí. Díky ruční výrobě je každá brož nezaměnitelným originálem!

Vzhledem k velkému zájmu o holubice a zapojení dobrovolníků z řad distributorů se do světa rozlétly již tisíce Holubic pro Ukrajinu.


Cena a platby:
Minimální cena Holubice pro Ukrajinu je 50 Kč, ale v dobročinnosti se meze nekladou. Je možné platit hotově či přes QR kód přímo na účet Ukrajinské ambasády. Peníze vybrané hotově budou zaslány rovněž na tento účet.

Možnost nákupu je i poštou při nákupu 10 a více kusů.

Prodejní místa:
Mamacoffee Vodičkova, CVRK: Milady Horákové, Orionka, pasáž u Stýblu, Literární kavárna Týnská, Coffee cube u Kotvy, Pepes barbershop, Řepánek v domečku, Jemný bistro, Periferie bistro, Na břehu Rhony Komunardů, kavárna a bezobalový obchůdek Rovnováha v Čelákovicích.

Díky našim partnerům... vážíme si jejich pomoci s distribucí.


Rádi bychom do projektu zapojili další dobrovolníky. Neváhejte nás kontaktovat, oceníme jakoukoliv pomoc!

e-mail : holubice@yshapes.cz
fb: @holubiceproukrajinu


Sláva Ukrajině! Slava Ukraini!

#HolubiceProUkrajinu #DovesForUkraine


///

DOVES FOR UKRAINE - BROOCHES

March 2022

This project naturally arose after members of Modřanen Schule created yellow and blue paper doves as a symbol of peace and placed them in public areas. Štěpánka together with other members made brooches from felt so everybody can show and express their support to Ukraine.

Each brooch is hand-made and there are already thousands of doves around us! Thanks to all volunteers who made any number of brooches or help with the distribution!

The minimal donation is 50 Kč. Money can be collected at distribution places (cafés, shops, graphic design studio Yellow Shapes, …) or sent directly to bank account of Ukrainian embassy.

If you are interested to be part of this project (either as producer or distributor, please let me know!

Glory to Ukraine! Slava Ukraini!

#HolubiceProUkrajinu #DovesForUkraine

Materiály ke stažení:


Štěpánka Koutná   2020  /  Prague, Czech republic